TRANS-ORGANIC

organ / electronic processing / tabla / space

Trans-organumNový hudební projekt sourozenců Markéty Schley Reindlové a Tomáše Reindla vytváří neobvyklé spojení chrámových varhan s interaktivní elektronikou, indickými bubny tabla a dalšími nástroji a přístroji. Projekt využívá současných možností technologie zpracování zvuku v reálném čase, který mimo jiné umožňuje zachycení, „zmražení“, či granulaci zvuku varhan a jeho přetvoření do ambientních struktur, které se plynule proměňují a vytvářejí prostorový kontrapunkt k reálnému zvuku z kůru.Projekt vznikl v roce 2019 a má za sebou dvě úspěšná vystoupení – v Santiniho katedrále v Kladrubech u Stříbra a v chrámu sv. Štěpána v německém Bamberku.

Těžiště programu tvoří skladby Tomáše Reindla:

KABEL-AGE (elektroakustická skladba věnovaná památce Miloslava Kabeláče),
ORGANIC LEHARA (pro varhany a indické bubny tabla),
MEDITACE PRO VARHANY A DIDŽERIDU, či
HLAS ZE ŠUMAVSKÉ POUŠTĚ.

Program je doplněn o sólové varhanní kompozice, např.

:M. Kabeláč: Fantasie d-moll, Fantasie g-moll, Ärvo Pärt:Trivivum, Petr Eben: Cyklus Jób, a další.

Marketa ReindlovaMarkéta Schley Reindlová

– česká varhanice, žijící v německém Bamberku.
Špičková interpretka, která získala řadu mezinárodních ocenění, včetně 1. ceny a Ceny publika na festivalu "Festival van Vlaanderen Musica Antiqua" v belgických Brugách (2003) a 1. cena a Cena publika na mezinárodní soutěži "Orguesansfrontiers" v Dudelange (Lucembursko) 2007.

V současné době zastává funkci ředitelky kůru v bamberském chrámu Erlöserkirche.

https://cs.wikipedia.org/wiki/Mark%C3%A9ta_Reindlov%C3%A1

http://www.marketa-reindlova.com

Tomas ReindlTomáš Reindl je hudební skladatel, multi-instrumentalista a hráč na tabla. Skladbu vystudoval na pražské HAMU pod vedením prof. Hanuše Bartoně, hru na indická tabla pod vedením jednoho z nejvýznamnějších současných mistrů, Sanju Sahai. Tvoří hudbu bez omezení žánrů, či často právě na pomezí různých žánrů. Pravidelně vystupuje se svým sólovým projektem OMNION, spolupracuje s řadou umělců z ČR i zahraničí. Tomáš Reindl je pedagogem na Hudební fakultě Akademie múzických umění v Praze, kde vyučuje Etnomuzikologii a další hudebně teoretické předměty. (viz Bio)Audio:

 


V repertoáru Trans Organic jsou i živé verze dvou skladeb, které vznikly na objednávku Českého rozhlasu: HLAS ZE ŠUMAVSKÉ POUŠTĚ a PERINATAL
 

 

Trans-organic

 

Článek o koncertu v Bamberku z německého denního tisku:

Clanek

 

*******

Mangement & booking: Milan Spiller (MSG Agency):

spillermilan@gmail.com

 

 

 

 

Home   -  Bio   -  VIDEO  -  Projekty  -  CD/MP3   -  Foto  -  Akce  -  Jiné(články, links)   -  Kontakt

 

++